Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tavík František Šimon

Do 14.7.2019 bude v Galerii u Betlémské kaple, Betlémské náměstí 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava kreseb a grafických listů Tavíka Františka Šimona.

T. F. Šimon (1877 – 1942) je zakladatelem spolku českých grafiků Hollar a jedním z nejlepších českých grafiků vůbec. Jeho virtuozita vyniká především v zrnkovém leptu – akvatintě, kterou kombinoval s měkkým krytem a suchou jehlou. T. F. Šimon byl i vášnivý cestovatel. Výstava je proto i záznamem života na mnoha místech světa na začátku století – Normandie, Benátky, Paříž, Londýn, Amsterodam, New York, Ceylon, Japonsko… Kromě grafiky jsou vystaveny i deníkové kresby, které svojí bezprostředností dokreslují atmosféru míst a doby.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tavík František Šimon