Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy TaK 15: historická a moderní tvář Prahy

28. 6.-12. 7. / Werichova vila / Architektura

Do 12.7.2017 bude před Werichovou vilou, U Sovových mlýnů 7, Praha 1 – Kampa, zdarma přístupná zajímavá výstava

TaK 15: historická a moderní tvář Prahy.

Architektonická a inženýrská kancelář TaK slaví 15 let výročí svého vzniku. Ve svém portfoliu má například rekonstrukci Werichovy vily, která se slavnostně otevře 30. června 2017, novostavbu v Obecním dvoře v srdci Starého města či rekonstrukci divadla Na Zábradlí. K oslavám výročí připravila putovní výstavu.

Knihovna Václava Havla, divadlo Na Zábradlí, Werichova vila, Masarykovo nádraží a další desítky realizací či projektů má ve svém portfoliu architektonická kancelář TaK, která byla založena v roce 2002. Patnáct let existence slaví putovní výstavou, která proběhne od června do konce letošního roku ve třech vybraných objektech. Ne náhodou se konala vernisáž výstavy 28. června před Werichovou vilou. Nejen tu totiž studio rekonstruovalo.

Výstava ukazuje, že téma kontextu staré neboli historické a současné architektury je živé, aktuální a mimořádně zajímavé. Otázky dostavby, doplnění nebo rekonstrukce historických budov ve spojitosti s nejmodernějšími technologiemi a materiály 21. století se stávají v evropských městech a Prahy nevyjímaje čím dál tím aktuálnější. Jak kloubit staré s novým? Jak zachovat historickou hodnotu budovy a zároveň ji zrekonstruovat pro potřeby dnešního užívání? Nejen na to odpovídá výstava ateliéru TaK.

„Výstava, kterou si připomínáme 15. výročí vzniku není klasickou profilovou expozicí, ale tematicky zaměřeným výběrem z našich projektů, které byly realizovány nebo se připravují v Praze a okolí a jejichž společným jmenovatelem je kontext historické nebo stávající architektury a její dostavby nebo doplnění. Velice často se jedná o práce na půdě památkově chráněných staveb nebo v pražské památkové rezervaci UNESCO,“říká k výstavě architekt a zakladatel studia Marek Tichý.

K výstavě vzniká bedekr Prahou, který vás provede po nejzajímavější realizacích studia. Budete tak moct putovat po místech známých i neznámých, které dokládají, jak krásná a bohatá je po staletí vrstvená pražská architektura.

Výstava ve Werichově vile je přístupná zdarma od 29. června od 12. července každý den, v září se přesune do Obecního dvora na Staré město a v listopadu do nově otevřeného divadla Na Zábradlí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy TaK 15: historická a moderní tvář Prahy