Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Světlo a život

Do 31.12.2018 bude ve 2.patře Nové budovy Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1, přístupná velká výstava Světlo a život.

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava představí život v jeho nejrozmanitějších formách přizpůsobených na (ne)dostatek světla v různých biotopech.

Výstava návštěvníky postupně provede na první pohled nesouvisejícími prostředími. V jeskyni si prohlédnou život v podzemí, tedy v absolutní tmě, později skrz půdu vystoupí na rozlehlé stepi s velkými býložravci a nádherně zbarvenými motýly. Celý příběh vyvrcholí zápasem o světlo v prostředí tropického lesa.

Z mnoha vystavených exponátů jistě zaujme například kostra hyeny jeskynní, krásné modely klíštěte a blechy v nadživotní velikosti, minerály s fluorescentními vlastnostmi nebo vzácný exemplář karakala.

Světlo a zajímavosti s ním spojené jsou prezentovány i díky interaktivním panelům a zajímavým aktivitám. Vyzkoušet si lze například malování světlem na speciální plátno nebo práci paleontologa při odkrývání jeskynních kosterních nálezů.

Výstavou provází také veselé komiksové příběhy určené nejen dětským návštěvníkům.

Ke stažení je mobilní aplikace Národního muzea, kterou mohou všichni příznivci výstavy brouzdat i z pohodlí domova a dozvědět se tak více zajímavostí. Vydán je rovněž tištěný katalog v česko-anglické verzi.

Výstavu podle libreta Ivo Macka udělali architekti Hynek Fetterle a Vojtěch Lstibůrek, obsahovou stránku měla na starosti kurátorka Petra Caltová a produkční Lenka Barišová, Martin Musil a Anna Langerová a Pavel Beneš vytvořil zajímavou grafiku výstavy.

Na zahájení proběhla krásná Light Art Show Alexe Dowise.   http://www.dowis.cz
Malování světlem si můžete vyzkoušet i přímo ve výstavě

Doprovodný program pro děti:

Aspoň na víkend si posviťte na život
16. 9. 2017 / 13.00

bit.ly/SvetloAzivot

Stáhněte si mobilní aplikaci Národního muzea a projděte si výstavu s její pomocí!

aplikace pro android - tlačítko ke stažení aplikace pro iPhone - tlačítko ke staženíFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Světlo a život