Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Superstudio 2018

Jenom do 16.10.2018 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, (vzadu do průjezdu) přístupná zajímavá výstava finalistů soutěže Superstudio.

Přesně 98 týmů z celého Česka a Slovenska se přihlásilo do architektonicko-urbanistické soutěže SUPERSTUDIO 2018 – přijďte si prohlédnout 18 nejlepších projektů, které odborná porota poslala do bratislavského finále.

Zadání 8. ročníku soutěže pro studenty vysokých škol připravil architekt Marthijn Pool z progresivní amsterdamské kanceláře Space&Matter.

Studenti měli během striktního limitu 24 hodin za úkol vypracovat architektonicko-ekonomický koncept finančně dostupného bydlení v centru města. Vznikly tak ideově velmi odlišné projekty se silnou vizí, které odrážejí přemýšlení studentů o problémech současných měst.

O SUPERSTUDIU
Superstudio je ideová soutěž pro studenty vysokých škol, která se zaměřuje na architekturu a urbanismus. Charakter soutěže definuje především striktní časový limit – soutěžící týmy mají přesně a pouze 24 hodin na vypracování zadání. Superstudio podněcuje kritické myšlení, interdisciplinární spolupráci a schopnost bezprostředně obhájit vlastní názory.

Letošní 8. ročník proběhl poprvé ve všech městech s výukou architektury na území Česka a Slovenska: v Praze, Brně, Liberci, Ostravě, Bratislavě a Košicích. Finále s mezinárodní porotou ve složení Marthijn Pool, Michal Kohout a Martin Jančok hostila v březnu Bratislava.

Partner výstavy: Crestyl – vaše denní dávka designu

Partneři 8. ročníku: | mmcité street furniture |, Lasvit, Baumit Česko, PREFA, Crestyl – vaše denní dávka designu, ArchiCAD CZ, Studio acht Praha, Wienerberger CzechFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Superstudio 2018