Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Stavy a věci

Do 2.3.2018 bude v Galerii AVU, U akademie 4, Praha 7, zdarma přístupná zajímavá výstava Stavy a věci.

Vytvářet výstavu znamená dávat věcem význam, uvádět je do vztahů a stavů. Ale stejně i v běžném životě vnucujeme řád okolnímu světu. Organizujeme věci a stejně tak lidi, vytváříme vazby i hierarchie, omezení i možnosti.
Rozdíl mezi skutečností a uměním proto není ani tak ve statusu (ať už by umění bylo privilegované vůči vnější skutečnosti, anebo naopak pouze reprodukovalo již existující svět). To, co odlišuje prostor galerie od běžného prostoru, je spíš vědomá a kritická manipulace se stavy a věcmi, či vztahy a lidmi.
Moment, který uvádí do vztahu věci a lidi, obvykle nazýváme jako tělo. Nejde jen o fyzickou schránku, ale právě o formu, která nám dává možnost vcházet do různých stavů a vztahů. Nejenomže tělo je a ukazuje se v prostoru, ale také vnějšek, věci i lidé, se kterými prostor sdílíme, se vepisují do našeho těla.

Výstava Stavy a věci se pokouší experimentovat s tímto řádem a možnostmi spolupráce. Uvést autory, diváky, věci i texty do vzájemné dynamiky.

Artur Magrot
Kateřina Szymanski
Vaclav Janoscik
Isabela GrosseovaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Stavy a věci