Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy spolku Barvolam: Společně

29. 8.-30. 9. / Galerie 1 / Malba

Do 30. 9. 2023 je v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava spolku Barvolam: Společně.

Spolek Barvolam již dlouhodobě experimentuje s kolektivní tvorbou. Na malířských jam sessions propojuje umělce a umělkyně s velmi rozmanitými životními zkušenostmi. Na těchto tvůrčích setkáních vznikají nejen pozoruhodná umělecká díla, ale společné malování zároveň pomáhá umělcům představit si společnost, ve které jsou hlavními hodnotami spolupráce, solidarita a tolerance. Výstava prezentuje kromě kolektivní tvorby z projektů Jamming a Bez příběhu i audiovizuální tvorbu z projektu Artist Statement a díla umělců a umělkyň ze společného ateliéru Studio Barvolam.

….

Co to je umění? A co to je inteligence? Co je kreativita? Díla neurodiverzních umělkyň a umělců nás přímo nutí lámat si hlavu nad těmito otázkami.

Jsme malá nezisková organizace. Od roku 2016 vytváříme příležitosti pro setkání a spolupráci mezi neurodiverzními umělkyněmi a umělci a těmi, kteří jsou „postižení” výtvarným akademickým vzděláním.

Věříme, že stejně tak, jako je důležité pro neurodiverzní umělkyně a umělce mít možnost rozvíjet kreativitu a svůj výtvarný projev, je to důležité i pro celou naši společnost.

Vycházíme z toho, že nejen umělec potřebuje publikum, ale společnost potřebuje být vystavena jedinečné perspektivě, kterou tito neurodiverzní umělkyně a umělci mohou nabídnout.

https://barvolam.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy spolku Barvolam: Společně