Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy soutěže Věda fotogenická 2015

22. 10.-15. 11. / Galerie Věda a umění / Věda

Do 15.11.2015 bude v 1.patře hlavní budovy Akademie věd, Národní 3, Praha 1 (po schodech za vrátnicí nahoru), přístupná výstava soutěže Věda fotogenická. Výstava bude součástí Týdne vědy a techniky (1. – 15.11.2015 po celé ČR)

Proč soutěž Věda fotogenická vznikla?

Abychom ukázali, že věda je nejen cestou k poznání a šíření znalostí, ale také velmi fotogenická, že dokáže zaujmout nejen svými výsledky, ale i postupy, jak jich dosáhnout.
Abychom poukázali na umělecký a estetický rozměr vědecké práce, vznikající jako vedlejší produkt bádání.

Kdo je iniciátorem?

Rada pro popularizaci AV ČR schválila myšlenku Fóra Věda žije! na realizaci fotosoutěže a Akademická rada AV ČR jej podpořila. Významnou ideou tohoto projektu je, aby se do fotosoutěže zapojili všichni pracovníci a pracovnice všech institucí AV ČR a své fotografie do ní zaslali. Vybrané snímky byly vystaveny v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR 2014. Odborná porota navíc vybrala ty, které byly zařazeny do kalendáře AV ČR na rok 2015, který zároveň slouží k prezentaci české vědy partnerům AV ČR. V současné době probíhá druhý ročník soutěže, jejíž výstup bude prezentován v kalendáři AV ČR na rok 2016.

Kdo soutěž připravuje?

Na přípravách projektu se podílí Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., Kancelář Akademie věd ČR a Fórum věda žije!

http://www.tydenvedy.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy soutěže Věda fotogenická 2015