Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy soch Ondřeje Filípka

Do 27.8.2019 bude v galerii v podpalubí (A)VOID Floating Gallery na náplavce u Výtoně / Železničního mostu, Praha 2, přístupná velmi zajímavá výstava soch Ondřeje Filípka.

Ondřej Filípek (nar. 1993) absolvoval roku 2018 Akademii výtvarných umění v Praze (sochařské ateliéry, J. Róna, L. Rittstein, V. Míča). V témže roce byl zastoupen na výstavě Možnosti dialogu v Salmovském paláci NG, letos jeho práce představila GHMP v Colloredo-Mansfeldském paláci na výstavě Vaz v rámci cyklu Start Up a nedávno vystavoval společně s Jakubem Janovským – Šest prstů v pražské DSC Gallery. Ondřej Filípek ve svých sochařských instalacích kombinuje objekty a materiály industriální povahy s deformovanými figurálními torzy. Zachází s imaginativním prostorem úzkosti z patologického charakteru prostředí. Nepracuje s okázalou expresí, ale transformuje ji prostřednictvím specifické útrpné uzavřenosti tvaru, čímž účinek významu umocňuje.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy soch Ondřeje Filípka