Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy soch galerie GOODSTUFF v ArtGenu

30. 7.-30. 9. / Artgen / Socha

Do 30.9.2015 bude v exteriérech a vstupních prostorách ArtGenu, Argentinská 4, Praha 7, přístupná výstava soch galerie GOODSTUFF.

Galerie GOODSTUFF ve spolupráci s ArtGenem zahájila 30. 7. 2015 výstavu soch v exteriérech a vstupních prostorách tohoto objektu.

Kurátorem výstavy i jedním z vystavujících je Michal Trpák, který zde instaloval sochy Myslitelů do recepce a sochu Bizarní bůh, která je instalovaná mezi budovami ve veřejném prostoru. Jedná se o 3m velkou hlavu která v noci září.

Nejmonumentálnějším objektem je socha Něco od Václava Fialy, jedná se o červenou kouli, která jakoby odlétla z loga ArtGenu a tak trochu levituje v ocelovém rámu.

Další socha v exteriéru je 6m vysoký sloup Erazed Line od Jiřího Plieštika, jeho socha zhmotněná linka však působí z některých pohledů iluzivně jako dvojrozměrná kresba, která stoupá a vlní se v prostoru.

Jakub Flejšar vystavil svou Sedící Figuru, je zde jasně znatelný Flejšarův rukopis kdy socha je svařená z jeklů a vyplněná dřevem.

V recepci Artu vystavil Lukáš Rais své sousoší Ach Jistě Drahá. Postavy svařené z trubek v dynamickém postoji a s jasnou zprávou, kdy žena dává muži červenou!

Dále je zde instalováno sousoší Dva od Jasana Zoubka, citlivá práce s formou která je vrstvená z papíru do velkých rotujících objektů.

U výtahů je pak Pegas od Ondřeje Svobody.

Recepce Genu pak hostí sochy Ranné Kresby na saních od Ládi Plíhala – domeček a prasátko jedním tahem na saních zde zhmotněny do 3D kreseb pomocí oceli.

Další socha je od Čestmíra Sušky – Opuštěná Schránka – socha vytvořená ze dřeva, které Čestmíra zaujalo zvláště svou strukturou při pobytu v USA a bylo pro něj natolik inspirující, že si ho nechal letecky poslat do Čech, aby z něj vytvořil tuto sochu.

Sochy jsou pointou místa a věříme, že i zde ji budou vytvářet. Hezký zážitek se sochami v ArtGenu přeje Galerie GOODSTUFF:

GOODSTUFF je galerie současného sochařství, která přináší sochy do vaší architektury a zahrady a povznáší tak daný prostor o stupeň výše.

Galerie současného sochařství, která byla založena zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem z atelieru Flera a grafikem Miroslavem Kodešem. V roce 2014 vstoupil do týmu sochař Michal Trpák, který se ujal kurátorství galerie.

Socha byla po staletí nedílnou součástí architektury, zahrad a veřejných prostranství. Galerie GOODSTUFF věří, že i v dnešní době má socha v architektuře svůj význam. Socha vnese do daného místa příběh, dá mu tvář a probarví náš prokalkulovaný racionální svět trochou intuice, iracionality a originální krásy.

GOODSTUFF zastupuje většinu českých sochařů a spolupracuje i se zahraničními výtvarníky. Právě tak je možné vybrat vhodné výtvarné dílo téměř pro každý prostor.

Do sochy se musíte zamilovat. GOODSTUFF je tedy galerií která sochy pouze neprodává, ale je zde, aby umožnila ten správný dialog mezi sběratelem, sochařem a v neposlední řadě sochou.

Světem současného sochařství Vás provede sochař a kurátor Michal Trpák.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy soch galerie GOODSTUFF v ArtGenu