Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy soch Agáty Slámové: The Land of Unwakefulness

Do 7. 3. 2022 bude v NGO DEI, v galerijním prostoru Letohradská 10, Praha 7, přístupná zajímavá výstava soch Agáty Slámové: The Land of Unwakefulness.

„Tak jako mozek tvoří sny, já svým tělem tvořím krajiny nebdělosti.“
Agáta Slámová
 
O díle:
Východiskem pro vystavované dílo je tzv. spánkový automatismus. Umělkyně experimentuje s chováním vlastního těla i mysli, které nemůže v průběhu spánku racionálně ovlivnit jedná se tedy o jakousi nejupřímnější formu lidského bytí. Ve spánku umělkyně našla absolutní automatismus, díky kterému tělo sochy modeluje, sochá a tvoří samo.
Dílo bylo také vystaveno ve Švýcarské galerii Go-Green Art gallery nacházející se v Curychu v rámci výstavy Intimate Landscape a poté samostatně s názvem výstavy Krajina Nebdělosti v multifunkčním prostoru DEPO 2015 v Plzni.
 
O autorce:
Agáta dokončila v roce 2018 Střední uměleckou školu Václava Hollara a uměleckým dílem “Krajina Nebdělosti” ukončuje bakalářské studium na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Její umělecký styl se stále vyvíjí a postupně nabývá na větší nekonkrétnosti a abstrakci. V sochách a instalacích znázorňuje své myšlenky neotřele a masivně, díky tomu v nich panuje velmi hustá energie čehosi až nadpozemského. To podtrhuje také fakt, že do Agátina uměleckého rukopisu se neoddělitelně vpisují mj. změny stavu vědomí vyplývající z její neurologické poruchy.
Rozalie Pánková – kurátorka výstavy


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy soch Agáty Slámové: The Land of Unwakefulness