Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Sny George Radojčiče

Do 29. 8. 2021 bude v kapli sv. Jana Křtitele, nám. Pod Lípou, Praha 5 – Holyně, přístupná zajímavá výstava Sny George Radojčiče.

Otevřeno : víkendy od 15.00 – 17.00 hod.

Spojení : konečná stanice autobusu 230, nebo jakoukoli tramvají na konečnou „Sídliště Barrandov“ a pak 10 minut pěšky.

Jedná se o výstavu spirituálních obrazů George Radojčiče. Jeho osobitý styl, barevnost pláten, věčný boj dobra a zla, víra, představují vnitřní život umělce, který se na své výtvarné cestě posouvá opět dál do nekonečna světa.

George Radojčić je mimořádně nadaný mladý umělec. Narodil se v roce 1987 v Sarajevu s mentálním handicapem, žije v Praze. Odmalička miluje umění a věnuje se vlastní osobité tvorbě. Rád se zabývá spirituálními tématy, bojem dobra a zla. Maluje zahrady, zvířata, přátelé, ilustruje i Karla Čapka.
 
V 17 letech byl přijat v rámci experimentu na AVU jako mimořádný student do grafického ateliéru docenta Jiřího Lindovského. Od loňska je činný v Ateliéru Radostné Tvorby, který nabízí uměleckou seberealizaci lidem s výtvarným nadáním, kteří jsou znevýhodněni mentálním handicapem nebo chronickou duševní nemocí.
 
O jeho tvorbě v roce 2012 Monika Kotová natočila dokumentární film George bon apart, vystavuje v renomované galerii Artinbox i na dalších místech.
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Sny George Radojčiče