Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy smaltovaných obrazů Emmy Černé (1937 – 2018) : „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“

27. 2.-12. 4. / Kuskovu / Kresba

Do 12.4.2019 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava smaltovaných obrazů Emmy Černé (1937 – 2018) : „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“.

Emma Černá (1937 – 2018) byla především herečka a pedagožka. Ke smaltu ji přivedla její přítelkyně, Radka Urbanová, která je také iniciátorkou a spoluautorkou výstavy v naší galerii.

Drobné smaltované obrázky Emmy Černé nejdříve sloužily jako „zlomvazky“ na premiéry pro kolegy z divadla. Postupem času se ale dostávala k větším formátům, mnohokrát se spolu s Radkou Urbanovou zúčastnila sympozia smaltu v maďarském Kecskemétu.

Výstava v KusKovu prezentuje větší i menší obrazy z posledních let tvorby Emmy Černé. Na větších zachytila především prostředí, které ji inspirovalo – cirkusy se svými veselými i smutnými klauny, maringotkami a exotickými zvířaty. Na menších najdeme různé postavičky, krajiny nebo osamělé květiny.

Název výstavy „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“ není jen titul jednoho z obrazů – vystihuje i svéhlavost a houževnatost jeho autorky.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy smaltovaných obrazů Emmy Černé (1937 – 2018) : „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“