Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy slovenských ilustrátorů Štyri oriešky pre Prahu

Pouze do 10.11.2017 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava slovenských ilustrátorů Štyri oriešky pre Prahu .

Najdete zde práce M. Matlovičové, Ľ. Paľa, M. Koptáka a V. Krála .

Mestská knižnica mesta Piešťany, Krajská knižnica Ľ. Štúra a spolok   BONA FIDE z Prahy, připravil další ročník   Festivalu české a slovenské tvorby pro děti a jeho třetí ročník bude probíhat paralelně v Praze ve Zvolenu  a v Piešťanech ve dnech 11. 10. –  10. 11. 2017.  Festival představuje českou i slovenskou literaturu pro děti, přináší workshopy s výtvarníky, loutková divadla i výstavy ilustrací, poukazuje na příbuznost a vzájemnou propojenost Čechů a Slováků. Nejmladší generaci připomene blízkost obou jazyků i národů, které spojuje společná historie, kultura i tradice. Projekt představuje na Slovensku českou tvorbu pro děti a do České republiky přináší tvorbu autorů a ilustrátorů ze Slovenska.

V minulém roce festival podpořili významné osobnosti české a slovenské kultury: spisovatel Jiří Stránský, herečky Ivana Chýlková, Zuzana Kronerová a režisér Ján Sebechlebský.  Loňský ročník byl úspěšný a tak  pokračujeme i v tomto roku.

Festival se koná i v Piešťanech 11. – 13. 10. 2017 / SR/ a ve Zvolenu 16. – 20. 10. 2017 /SR/, kde se prezentuje převážně česká tvorba. Pro děti.

http://www.bonafideos.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy slovenských ilustrátorů Štyri oriešky pre Prahu