Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Slovak Glass Design

Do 31.8.2017 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Slovak Glass Design.

Výstava súčasného slovenského sklárskeho dizajnu je založená na prezentácii vybraných slovenských sklárskych dizajnérov, ktorá konfrontuje ich tvorbu naprieč generáciami. Projekt mapuje vývoj slovenského sklárskeho dizajnu (históriu i súčasnosť), ktorý je neodmysliteľne spojený so sklárňou RONA pôsobiacou v Lednických Rovniach. Cieľom výstavy je tak predstaviť vývoj, tradície, východiská, vplyvy a rozmanitosť slovenského sklárskeho dizajnu od minulosti po súčasnosť. Dôraz je kladený na význam, výnimočnosť a originalitu slovenskej produkcie, na jej kľúčové prínosy sklárskemu oboru a na dôvody jeho úspechu v oblasti svetovej umeleckej sklárskej tvorby a na svetových výstavách i umeleckých trhoch.

Medzi vystavujúcimi sú Patrik Illo, Aleksandra Stencel, Jozef Gabriš, Patrícia Šichmanová, Filip Plačko, Peter Ďuriš, Igor Kováč, Karol Hološko, Jaroslav Taraba, a iní.

Kurátor výstavy: Patrik IlloFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Slovak Glass Design