Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Sloužím jedině svobodě! – 110. výročí od narození Stefana Gečeva

Do 29. 9. 2023 je v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Sloužím jedině svobodě! – 110. výročí od narození Stefana Gečeva.

Výstava je věnována 110. výročí od narození významného bulharského básníka, spisovatele, překladatele, dramaturga, novináře a diplomata Stefana Gečeva (1911-2000).

Návštěvníci galerie si mohou prohlédnout výběr z osobních fotografií, archivních dokumentů, dopisů, básní a beletristických textů Stefana Gečeva na dvaceti panelech v angličtině, bulharštině a češtině.

V lednu 2021 uplynulo 110 let od narození Stefana Gečeva. Rodák z bulharského Ruse celý život pracoval na vytváření kulturních mostů mezi Bulharskem a evropskými národy. To bylo jeho krédo. Vizionář, který zasadil Bulharsko do kulturní, geografické a historické mapy Evropy od tzv. Zlatého věku do dnešních dní. Proto je důležité nejen vzpomínat na kulturní dědictví, které nám zanechal, ale integrovat ho do současnosti jako duchovní most pro budoucí generace.

Autory výstavy jsou Stefan Artamoncev a Rumjana Pašalijska.

Expozice vznikla jako součást programu Píšící diplomaté bulharského Státního kulturního institutu při Ministerstvu zahraničí Bulharské republiky.

Výstavu zahájil jeden z jejích autorů Stefan Artamoncev.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Sloužím jedině svobodě! – 110. výročí od narození Stefana Gečeva