Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách (a křest publikace)

Do 14.1.2016 bude v Křižovnické chodbě Klementina, Klementinum 190, Praha 1 (vstup přes vrátnici), přístupná rozsáhlá panelová výstava Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách.

Otevřeno: Pondělí – sobota: 9 – 19 hodin, kromě státních svátků a dalších uzavírek knihovny
Vstup zdarma

V loňském roce uplynulo 400 let od narození Carla Luraga a 250 let od úmrtí Anselma Luraga, dvou vynikajících vlašských architektů působících v Praze a v českých zemích. Patřili k rozvětvené rodině Luragů, pocházejících ze severní Itálie, a k velké rodině vlašských zedníků, kameníků, stavitelů a architektů, kteří se nesmazatelně zapsali do architektonického dědictví naší země. Výstava, kterou připravilo Kotěrovo centrum architektury, představuje prostřednictvím putování po stavbách Carla a Anselma Luragů v jednotlivých krajích, městech a místech alespoň část jedinečného architektonického a kulturního dědictví, zachovaného do dnešních dnů.

Stavby těchto významných stavitelů a architektů v Praze, ve Středočeském, Královéhradeckém, Ústeckém kraji a dalších místech tvoří významnou část jejich tvorby v naší zemi.

Právě prostřednictvím Putování po stavbách Carla a Anselma Luragů v jednotlivých krajích, městech a místech bychom chtěli ukázat alespoň část jedinečného architektonického a kulturního dědictví zachovaného do dnešních dnů.

Prostřednictvím publikace Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách, putovní výstavy s komentovanými prohlídkami i prostřednictvím webových stránek www.SlavneStavby.cz bychom rádi vyzdvihli hodnotu tohoto dědictví a zvýšili zájem o návštěvu těchto architektonických skvostů.

Publikace: Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách

Editor: Prof. PhDr. Pavel Vlček
Náklad: 3000 ks
Formát: 210 x 210 mm
Rozsah: cca 60 stran
Barevnost: 4/4,
Jazykové verze: česká

www.SlavneStavby.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách (a křest publikace)