Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy skleněných objektů Rudolfa Burdy v Le Palais Art Hotelu

Do 1.6.2016 bude v Le Palais Art Hotelu Prague, U Zvonařky 1, Praha 2, pro vážné zájemce (a při zachování etikety luxusního hotelu) přístupná krásná a zajímavá výstava skleněných objektů Rudolfa Burdy.

Rudolf Burda, kovář a sklář z Mladé Boleslavi, miluje kombinaci kovu s litým a foukaným sklem. Specializuje se na umělecko-kovářské práce a volnou tvorbu, při níž využívá materiály jako je ocel, nerez, foukané a lité sklo a smalt. Jeho originální výrobky, které vynikají precizním zpracováním a nesou značku Studio Burda Art, si můžete koupit v pražských obchodech DOX shop, Modernista, Kubista, v art shopu GATEGalerie, v Museu Kampa a na dalších místech.

Autorské originály Rudolfa Burdy, zpracované za využití nejmodernějších a přitom tradičních technologií, vynikají čistými formami a minimalistickým designem. Odráží se v nich estetika kubismu, funkcionalismu a konstruktivismu, které Rudolfa Burdu inspirují. Nekonečným zdrojem inspirace je mu také příroda, která obklopuje jeho ateliér.
Vedle originálních děl vyrábí Rudolf Burda také historické kopie interiérových a exteriérových prací a zabývá se restaurováním. Podílel se například na repasování starých kubistických lustrů, kovových krytů na topení a oplocení kolem Bauerovy vily v Libodřících, která vznikla podle projektu českého architekta Josefa Gočára.

www.rudolfburda.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy skleněných objektů Rudolfa Burdy v Le Palais Art Hotelu