Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Šimon Dvořáček, Viktor Portel – Chybění, cesta po místech holokaustu

Už jen do 24. 11. 2022 bude v Synagoze na Palmovce, Ludmilina 4, Praha 8 – Palmovka, přístupná velmi zajímavá výstava fotografií, které pořídili Šimon Dvořáček s Viktorem Portelem – Chybění, cesta po místech holokaustu.

Otevřeno 14:00 – 20:00 s výjimkou večerního programu.

Výstava je souborem fotografií, které pořídili Šimon Dvořáček s Viktorem Portelem během svých nočních cest po místech spojených s holocaustem.
 
V noci mizí současný rozměr turistické zastávky, na povrch vystupují obrysy. Středobodem obrazu se stává světelný symbol. Není jen připomínkou a pomníkem, ale také průhledem, výsekem, stále živou ranou, kterou holocaust v české a slovenské společnosti způsobil, i když si to v plném světle běžných dnů jen málo uvědomujeme. Fotografie vznikly při natáčení filmové dokumentární série Příběhy 20. století, Holocaust (režie Adam Drda a Viktor Portel).
 
Nádraží Praha-Bubny, ghetto Theresienstadt, koncentrační a likvidační tábory Lety u Písku, Hodonín u Kunštátu, Sereď, Gross-Rosen, Auschwitz, Treblinka, Stutthof, Bergen Belsen.
 
Výstava je spoluprací spolku Krajinou přílivu a organizace Post Bellum https://www.postbellum.cz/


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Šimon Dvořáček, Viktor Portel – Chybění, cesta po místech holokaustu