Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Significant other, unknown place – unknown other, significant place

Do 1.11.2020 bude v Galerii Jelení, Dukelských hrdinů 25a, Praha 7, přístupná zajímavá výstava Significant other, unknown place – unknown other, significant place.

Vystavují: Gabriela BK, Ranaji Deb, Dajana Düring, Gordon Endt, Jette Held, Saki Hoshino, Paul Kluth, Sarai Meyron, Hanna Samoson, Leevi Toija, Jakub Tulinger, Valentin Wedde, Zoe Zaucker.

Kurátorky: Stephanie Kiwitt, Anna Voswinckel, Tereza Rudolf

Výstava se koná v rámci Fotograf Festival X

Výstava vznikla na základě dlouhodobé spolupráce studentů v rámci workshopu Uneven Ground.
Zahraniční studenti pražské FAMU a HBK v Brunšviku se zaměřili na pojmy jinakosti a setkání. Výstava, pro kterou studenty inspirovaly rozhovory s hostujícími umělci a vzájemná setkání nad jejich studentskými pracemi, byla poprvé představena jako dočasná expozice v galerii Panel s názvem Ty, to druhé já. V průběhu navazujícího semináře na HBK, jehož podobu výrazně ovlivnily okolnosti pandemie covid-19, byla diskuze studentů dále formována pojetím sebe-percepce a mezioborové výměny ve veřejném prostoru. Vystavované fotografické práce, videa a performance se zabývají otázkami setkávání, překračování hranic a vnímání druhého bez exotizujícího pohledu.

….

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Significant other, unknown place – unknown other, significant place