Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy She Spoke // Promluvila

25. 5.-28. 5. / Ex Post / Malba

Pouze o víkendu 27.5. a 28.5.2017 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná velmi zajímavá skupinová výstava She Spoke // Promluvila.

Promluvila je unikátní výstava nabízející intimní umělecký prožitek – veřejný rituální obřad, který má divákům otevřít prostor pro univerzální emoci, osobní zranitelnost a upřímný a nefalšovaný dialog.

V tomto jedinečném projektu vizuálního umění je oživena, vyzdvižena a uctěna síla ženského hlasu. Vystavující umělkyně jsou součástí hnutí The Becoming Artist Movement – jejichž společným cílem je ctít ženskost, ukazovat pravdu, probouzet sebe samou a naši společnou lidskost.

Událost je multimediální a multismyslová výstava, zobrazující rituální obřad navržený, tak aby účastníkovi otevřel prostor pro jeho emoce, osobní zranitelnost a upřímný a skutečný rozhovor.

SHEILA METCALF TOBIN (USA) svou múzu našla v pozorování střetu světů lidí,
zvířat a rostlin. Její kresby vyzdvihují intimitu, vzájemnou provázanost přírody a opomíjené osobnosti americké kultury. Získala titul magistra umění na chicagském institutu umění a bakaláře na institutu umění v Marylandu.

www.sheilametcalftobin.com

DEBORAH TAYLOR (AUS) je současná abstraktní umělkyně, která získala bakalářský titul jak ve výtvarném umění tak v pedagogice. Užívá potisk, koláže a malbu, aby přinesla povědomí o konzumních tendencích, udržitelnosti a přírodě kolem nás.
Pokud nepracuje ve svém studiu, učí další umělce, jak získat příležitosti a motivaci pro jejich práci.

ISABELLE RIZO (USA) svou cestu k umění si našla v kolážích a digitálním umění.
O sobě tvrdí, že je jedinečnou vypravěčkou a bývalým digitálním nomádem. Ve své práci klade důraz na propojení lásky k technologiím a uvědomělému žití.

www.isabellerizo.com

YASMIN LAMBIE-SIMPSON (USA) objevuje a představuje podstatu života skrz 2D a 3D media a přírodní předměty. Na universitě JFK v Berkeley získala magisterský titul Master of Art a na institutu umění v San Francisku se stala bakalářkou umění.
Svůj čas dělí mezi svou tvorbu, pedagogickou činnost a organizaci kulturních událostí.

www.ylscreations.com

MARYANNE HAWES (UK) vystudovala zahradní architekturu a portrétní fotografii. Sama se naučila, jak se bude na plátně vyjadřovat. Inspiruje se symboly krajiny, láskou k literatuře a podmínkami, ve kterých lidé žijí.

www.maryannehawes.com

CHANTELLE GOLDTHWAITE (USA) si pro svou tvůrčí činnost vybrala koláž.
Kombinuje v ní poznatky, formy a opakující se vzory přírody s archetypy ženskosti.
Její sochy, kresby a sbírky pojednávají o smyslových vzpomínkách vázaných na dobu a místo, a současně se zabývají vírou v ženskost, život v rodinném kruhu a mateřství.

Tvůrčí tým projektu:

Veronika Chvojková (CZ) je uměleckou manažerkou a asistující kurátorkou.
Byla organizátorkou mezinárodního festivalu International Shakuhachi Festival Prague věnovaného bambusové flétně šakuhači, řídila několik předních pražských galerií současného umění a nyní pracuje v Národní galerii v Praze. Má bakalářský titul v oboru obecná teorie a dějiny umění a kultury
na Univerzitě Karlově v Praze a magisterský titul v oboru umělecký, kulturní a mediální management na NEOMA Business School.

Lucie Gabrovská (CZ) je event koordinátorkou a PR specialistkou na české umělecké a kulturní scéně.
Získala magisterský titul v oboru Evropská diplomacie. Svou láskou k divadlu pomáhá zvýraznit nutnost kultury pro společnost a získat mediální a veřejnou pozornost pro umění.

Eyenie Schultz (USA) je alchymistka kariéry a stylu. S magisterským titulem Master of Art z mezinárodních studií university v Denveru, pomáhá karierně zaměřeným vizionářům a kreativním podnikatelům zvýšit dojem na jejich okolí skrz své oblečení a chování.

Jessica Serran (CAN) je vizuální umělkyně a zakladatelka hnutí Becoming Artist.  Získala magisterský titul v transformativním umění na JFK univerzitě a bakalářský titul v ilustraci na vysoké škole kreativních studií v Detroitu. Mimo svou výtvarnou činnost, pomáhá objevit vizuálním umělcům jejich kreativitu, inspiraci a stát se představitelem mezinárodního kreativního hnutí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy She Spoke // Promluvila