Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Schwabinger 7

11. 8.-3. 9. / Nová galerie / Malba

Do 3.9.2016 bude v Nové Galerii, Balbínova 26, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů a kreseb Schwabinger 7.

Pod záštitou Českého centra v Mnichově a Kulturního oddělení Německého velvyslanectví v Praze se zformovala další z řady skvělých výstav v Nové galerii. Pod názvem Schwabinger 7 se zde setká sedm mladých malířů, žijících a studujících na Akademii v Mnichově. Všichni se vzájemně znají a nepojí je pouze přátelství a stejné působiště. K sobě je váže také jedno výtvarné medium – malba. Také náměty obrazů se vzájemně prolínají a doplňují. Každý z nich se svým způsobem vyrovnává s vlastními zkušenostmi, sledují každodenní události a vybírají si z nich různé střípky a příběhy. Všechna díla se vzájemně proplétají skrze figuru, krajinu či sebereflexi. Cizí jim není ani jistá dávka expresivity. Samotný název výstavy pak vychází z názvu klubu v mnichovské čtvrti Schwabing, kde sídlí také akademie.

Na výstavě se návštěvníci budou moci seznámit s díly těchto autorů: Jan Rybníček, Judith Grassl, Josef Köstlbacher, YoungJun Lee, Lina Augustin, Andreas Lech, Sri Maryanto.

„V instalaci se mimo jine potkávají velké třímetrové malby, subtilnější koláže nebo drobné práce na papíře. U většiny malířů je jedním z hlavních motivů jejich práce sebereflexe a „vyprávění“ osobních příběhů malířskou formou“, říká kurátor výstavy a jeden z vystavujících autorů Jan Rybníček.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Schwabinger 7