Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Saudek&Saudek 80

Do 31.1.2016 bude v Gallery of Art Prague, Staroměstské náměstí 15, Praha 1, přístupná krásná a rozsáhlá výstava Saudek&Saudek 80.

Výběr z celoživotního díla Jana Saudka. Téměř 100 fotografií mapujici tvorbu z ateliéru Jana Saudka.
Součástí expozice bude i replika slavného okna a artefakty známé z fotografií Jana Saudka, například pomalovana židle a paraván.

Průřez celoživotní tvorbou Káji Saudka. Na výstavě budou k vidění kresby a fragmenty komiksů od 50. let minulého století. V jedné části galerie bude vybudována replika ateliéru Káji Saudka a k vidění budou i ukázky z filmové tvorby.

———-

U příležitosti 80. narozenin Jana a Káji Saudkových se koná v galerii na Staroměstském náměstí výstava Saudek & Saudek 80. Expozice, jíž na jaře už hostil brněnský hrad Špilberk, nabídne průřez tvorbou obou slavných bratrů. Pořádá ji Gallery of Art Prague sběratele Zdeňka Kočíka, který má kolekci děl obou autorů.

Výstava zahrnuje téměř stovku fotografií z ateliéru Jana Saudka. Návštěvníci uvidí jeho známé fotografie jako Život, Osud kráčí dolů k řece a doprovází dvě nevinné děti, Útočiště, Hey Joe a Hey Joe po třiceti letech. Kromě toho lze zhlédnout i paraván, který se objevuje na Saudkových fotografiích nebo repliku slavného okna ze Saudkova ateliéru, jež se vyskytovalo na mnoha jeho snímcích.

V případě Káji Saudka, jehož tvorbu přerušila nešťastná událost v roce 2006, od níž je v kómatu, uvidí návštěvníci výstavy na 160 kreseb a komiksových ilustrací. V části galerie bude vybudována replika ateliéru Káji Saudka a k vidění budou i ukázky z filmové tvorby.

Text: GOAP a ČTK (upraveno)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Saudek&Saudek 80