Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Rusalka

Pouze do 17.4.2017 bude v Muzeu české hudby Národního Muzea, Karmelitská 2/4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Rusalka.

Z výstavy v České národní budově v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka! Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety !

Výstava Rusalka ukazuje nejpopulárnější Dvořákovu operu a věnuje se její genezi, interpretům a různým zpracováním.

Kromě rukopisu se návštěvníci mohou těšit také na tzv. Dvořákův americký skicář č. 6, první vydání libreta opery, skladatelovy dopisy nebo první nahrávky árií z opery, které si budou moci poslechnout na tabletu. Představeny budou i různé kostýmní a scénické návrhy Rusalky vytvořené během 20. století významnými výtvarníky.

Rusalka v únoru poprvé v historii opustila hranice naší země. Výstava v České národní budově v New Yorku vznikla díky spolupráci Českého centra New York, Národního muzea, Metropolitní opery, Generálního konzulátu ČR v New Yorku a Americké společnosti Antonína Dvořáka (DAHA).

V Metropolitní opeře v New Yorku navíc během února zazněly tóny nového nastudování této světově proslulé české opery. Od jejího prvního uvedení ve slavném operním domě v roce 1993 ji tam mohlo publikum slyšet zatím jen dvakrát.

Po dobu konání výstavy bude do Českého muzea hudby platit zvýhodněné vstupné 80 Kč (pro všechny návštěvníky s výjimkou školních skupin), rodinné 160 Kč.
Další informace o vstupném, otevírací době apod. viz České muzeum hudbyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Rusalka