Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Rudolf Dzurko: Návrat ke kořenům

20. 5.-30. 6. / Knupp Gallery / Malba

Vernisáž výstavy Rudolf Dzurko (1941 – 2013): Zpět ke kořenům

Do 30.6.2015 bude v Alex Art Gallery, Švábky 2 / 52, Praha 8 – Invalidovna, přístupná zajímavá výstava Rudolf Dzurko: Zpět ke kořenům.

Tato výstava symbolicky pojímá dílo tohoto unikátního výtvarníka, který barevnými střípky mnoho let zachytával vzpomínky a zkušenosti z příběhu svého rovněž barevného života. V rámci možností instalace připravíme divákům kolekci cca 30 – 40 obrazů ze skleněné drti, a několika plastik.

Rudolf Dzurko (1941 – 2013)
Pocházel z tradiční hudebnické rodiny z romské osady v Pavlovicích na východním Slovensku. Od roku 1945 žil v severních Čechách, kde pracoval jako dělník ve zdejších sklářských závodech. Od počátku 70. let se začíná věnovat tvorbě obrazů z barevné skleněné drtě, tvoří také sochy ze dřeva a pískovce. Jeho dílo ho proslavilo již za života, absolvoval řadu samostatných výstav a jeho díla jsou součástí sbírek řady renomovaných muzeí a galerií.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Rudolf Dzurko: Návrat ke kořenům