Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Row Row Row – veslařský závod primátorky očima českých výtvarníků

Do 9. 6. 2022 bude v komunitní kobce č. 17 na Hořejším nábřeží, Smíchovská náplavka (pro pěší sem je nejblíž metro/tram Na Knížecí a jen o trochu dál metro/tram Anděl), přístupná velmi zajímavá skupinová výstava Row Row Row – veslařský závod primátorky očima českých výtvarníků.

Výstava vznikla jako reakce předních současných výtvarných umělců na tradiční veslařský závod pražské Primátorky.
Primátorky jsou událostí, která za dobu své existence získala kultovní statut. Překračuje pouhý sportovní rámec a má významný společenský a kulturní přesah. Toto postavení chceme zdůraznit a posílit prostřednictvím výstavy souboru obrazů, soch, grafik, fotografií a videoartu od 11 současných umělců. Ti se vyznačují osobitým rukopisem, přičemž jejich stylové rozpětí zahrnuje expresivní, realistický i abstraktní projev.
 
Vystavující:
Alena Anderlová
Zuzana Bahulová
Milan Cais
Michal Cihlář
Marek Číhal
Jiří Hauschka
Karel Jerie
Julius Reichel
Paulina Skavová
Karel Štědrý
Tomski&Polanski
 
Kurátor: Petr Volf
Architektka: Mariana Hanková
Grafička: Anna Leschingerová
 
 
Umění a sport mají sílu probouzet emoce. Sport in Art je platforma, která toto propojení představuje veřejnosti a shromažďuje to nejzajímavější s důrazem na českou i zahraniční výtvarnou scénu prostřednictvím online magazínu a prodejní galerie. Současně podněcuje umělce k tvorbě inspirované pohybem.
 
Hudební podkres na vernisáži: DJka Antonie Lecher.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Row Row Row – veslařský závod primátorky očima českých výtvarníků