Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy RE_FORM: sonda do současného českého sochařství

Do 19.7.2020 bude v Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava RE_FORM: sonda do současného českého sochařství.

Vystavují: Eliáš Dolejší, Pavla Dundálková, Ondrej Filípek, Matouš Háša, Jan Hendrych, Anna Hulačová, Krystof Kaplan, Pavlína Kvita, Miriam Kaminská, Martin Malý, Vojtěch Míča, Aleš Novák, Lukáš Rittstein, Jaroslav Róna, Martin Skalický, Jindřich Zeithamml.

Výstava RE_FORM, po dvouměsíčním odkladu původního termínu, se snaží upozornit na výjimečně silnou vlnu mladých sochařů a jejich práci, která je stále zřetelnější, ale stejně tak naznačit vzájemný kontext a mezigenerační souvislosti. A pokusit se alespoň trochu přenastavit zoom na české výtvarné scéně, kdy se pozornost dlouhodobě soustředí téměř výhradně na malbu, případně intermediální projekty.

Přestože zejména v posledních letech pozvolna přibývá také „bipolárních“ autorských výstav kombinujících obraz a sochu, domácí sochařská scéna jako celek nebo alespoň jeho reprezentativní část bývá reflektována jen naprosto výjimečně.

Projekt re_form chce tento stereotyp pokud ne změnit, tak alespoň částečně narušit. Ne náhodou název výstavy odkazuje k reformě, tedy k něčemu, co ignoruje to staré a věci posouvá jinam.

Kurátor: Radek Wohlmuth

Výstava potrvá do 19. 7., venkovní instalace do 2. 11. 2020.
K výstavě vychází doprovodná dvojjazyčná publikace.

Výstava je díky partnerství Canadian Medical přístupná všem návštěvníkům zdarma.

Projekt dále vznikl ve spolupráci s Pražská tržnice – Prague market, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, ENVIFORM, Seadon, Tiskárna Helbich, Fedrigoni Czech Republic, Praha 7, Radio 1, WINE4YOU.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy RE_FORM: sonda do současného českého sochařství