Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Předjaří: Pokušení smyslů

Do 17. 3. 2024 je v Empírovém skleníku v Královské zahradě Pražského hradu přístupná krásná skupinová výstava Předjaří: Pokušení smyslů.

V Královské zahradě na Pražském hradě se od 7. do 17. března koná tradiční výstava květin a umění Předjaří: Pokušení smyslů. Výběr uměleckých děl se však tentokrát neobrací do minulosti jako v předchozích ročnících, ale představí tvorbu umělců a umělkyň mladé generace.
 
V Empírovém skleníku v Královské zahradě na vás čeká 4,5 tisíce květin a díla 21 mladých tvůrců. Zahradnickou část výstavy tvoří rychlené jarní cibuloviny pěstované ve sklenících v hradních zahradách, hradní zahradníci pro výstavu připravili 43 odrůd tulipánů, 26 odrůd narcisů a 7 druhů drobných cibulovin.
 
Květiny a probouzející se příroda jsou i ústředním motivem vybraných děl zastoupených umělců a umělkyň. Prohlédnete si obrazy, sochy a objekty Patrika Adamce, Dominika Běhala, Andreje Dúbravského, Tomáše Honze, Josefíny Jonášové, Miriam Kaminské, Ester Knapové, Jana Kováříka, Patrika Kriššáka, Pavlíny Kvita, Lizy Libenko, Laury Limbourg, Martina Mrkvy, Martina Mulače, Tomáše Němce, Magdalény Roztočilové, Iva Škuty, Kristýny Šormové, Jakuba Špaňhela, Ondřeje Vyhnánka a Evy Yurkové.
 
V rámci doprovodného programu k výstavě se můžete těšit na workshopy pro děti a komentované prohlídky zahrad
 
Nebude chybět ani doprovodný program pro děti i dospělé:
– výtvarné dílny pro nejmenší návštěvníky, kde si pod vedením zkušené edukátorky vyzkouší malbu běžnou i netradiční technikou
– komentované prohlídky Královské zahrady se zahradníky Pražského hradu
– komentované prohlídky výstavy s kurátorkou Kristýnou Jirátovou a zastoupenými umělci
 
Výstavu pořádá Správa Pražského hradu a koná se pod záštitou Evy Pavlové, manželky prezidenta republiky.
 
Na výtvarné části výstavy se podílí The Chemistry Gallery.
 
Dovolujeme si upozornit, že prostor Empírového skleníku bohužel není bezbariérový.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Předjaří: Pokušení smyslů