Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Praha ve stínu hákového kříže

Do 3.7.2015 bude v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 2, přístupná zajímavá výstava Praha ve stíhnu hákového kříže.

Výstavu připravil Jan Kaplan ve spolupráci se Středočeským muzeem v Brandýse nad Labem. Jan Kaplan je český, v Londýně a Praze žijící filmař, dokumentarista, držitel mnoha prestižních a mezinárodních cen za dokumentární film, ale také sběratel dobových předmětů, dokumentů a artefaktů, dokumentujících epochu německého Protektorátu a působení nacistů a jejich organizací (např. SS) na českém a moravském území.

Jan Kaplan také objevil naprosto unikátní sbírku dosud nikdy nevystaveného souboru dobových dokumentárních fotografií pražského fotografa Jaroslava Netušila, který zachytil život za okupace, Pražské povstání a příjezd osvobozujících vojsk zejména na území Prahy 5. Jejich vystavením si připomeneme 70. výročí konce 2. světové války a německé okupace, a právě propojení s MČ Praha 5 bude zcela osobitým příspěvkem Prahy 5 k oslavám tohoto významného výročí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Praha ve stínu hákového kříže