Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Praha Václava Havla

15. 9.-30. 9. / Werichova vila / Architektura

Do 30.9.2017 bude ve Werichově vile, U Sovových mlýnů 7, Praha 1 – Malá Strana, přístupná zajímavá panelová výstava Praha Václava Havla.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava vzešla ze spolupráce historika architektury, odborného publicisty a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Lukeše s českým fotografem Alanem Pajerem, který na svých fotografiích dlouhodobě zachycoval Václava Havla, především po dobu, kdy působil jako jeden z fotografů prezidentské kanceláře.

Výstava vás provede pražskou procházkou, která vás zavede z domu „U dvou tisíc“, kde Václav Havel vyrůstal, přes Pražský hrad až k jeho poslední cestě. Připomene také celou řadu zajímavých osobností. se kterými se na své dlouhé cestě Havel potkal. Mimo Jana Wericha, který byl dlouholetý rodinný přítel Havlových se také setkával s básníkem Vladimírem Holanem, kterého právě na Kampě často navštěvoval.

Výstavu si můžete v zahradě Werichovy vily prohlédnout v rámci vstupného do expozice.

Přednáškové večery zdarma:

V rámci výstavy Praha Václava Havla jsme pro Vás připravili tři volné přednáškové večery s autory výstavy. Vstupné je zdarma.

18.9. od 20:00 Přednáška historika Zdeňka Lukeše vás provede po pražských stavbách spojených s životem dramatika,disidenta a prezidenta Václava Havla.

20.9. od 20:00 Přednáška mapuje život prezidenta Václava Havla během posledních dvaceti let ve fotografiích Alana Pajera.

24.9. od 20:00 Historik architektury Zdeněk Lukeš provede krok za krokem úpravami pražského hradu od Masaryka až po Havla.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Praha Václava Havla