Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Poutní cesta do Hájku

Do 31.7.2017 bude ve výstavních prostorách Nové radnice na Mariánském náměstí 2, Praha 1, další zastavení putovní výstavy Poutní cesta do Hájku.

„Na výstavě uvidíte, kromě fotografií kaplí poutní cesty z několika posledních let, i archivní obrázky, které dokládají, jak se v průběhu času měnilo její okolí. Na doprovodných panelech se dozvíte mnohé z její historie, průběhu oprav jednotlivých kaplí, ale i více o činnosti našeho spolku,“ říká Kateřina Pařízková, předsedkyně spolku Poutní cesta Hájek. Výstava vznikla ve spolupráci s místním úřadem městské části Praha 6 již v roce 2014 a od té doby ji měli mnozí zájemci možnost vidět na několika místech v Praze a okolí. Výstava bude přístupná celý červenec každý všední den od 8 do 18 hodin. Vstup je volný.

Nyní také vrcholí finanční sbírka na postavení zřícené kaple číslo 18. Příspěvky lze zasílat na sbírkový účet 2200765592/2010 nebo formou dárcovské zprávy ve tvaru DMS KAPLE na číslo 87 777. Takto lze nyní poslat částku 30, 60 nebo 90 korun. Na stavbě kaple se nyní pracuje, aby mohla být v sobotu 9. září v 10 hodin slavnostně požehnána při příležitosti konání hlavní hájecké pouti.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Poutní cesta do Hájku