Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Pošta vám dobře slouží. Reklama a design československé pošty

končí 29. října / Poštovní muzeum / Design

Do 29. 10. 2023 je v Poštovním muzeu, Nové mlýny 2, Praha 1, přístupná v obou patrech velká, krásná a velmi zajímavá výstava Pošta vám dobře slouží. Reklama a design československé pošty.

Výstava prezentuje propagaci, reklamu a design poštovního i telekomunikačního odvětví v období 1918–1992. Soustředí se zejména na oblasti, které pošta ve své propagaci akcentovala, protože je považovala za důležité jak z čistě obchodních, tak i ze sebe-prezentačních, ideových a ideologických důvodů. Atraktivní výstavu založenou na těch nejlepších dobových ukázkách poštovní reklamy a designu si zájemci mohou prohlédnout až do 29. října 2023.

Výstava představí návštěvníkům atraktivní a srozumitelnou formou šest tematický okruhů (poštovní dopravu, distribuci zásilek, finanční služby, telekomunikace, poštovní atributy a také poštovní kulturu, sport a školství), v nichž se poštovní reklama a design v éře Československa výrazně projevily. Každý z nich se dále dělí na několik podtémat věnovaných konkrétním oblastem propagace. Přehlednou strukturu doplňuje jednoduché a výrazné grafické řešení výstavy, dále stručné texty, které ozřejmují dobové souvislosti, a především velké množství obrazových ukázek pocházejících výhradně ze Sbírky Poštovního muzea, z nichž mnohé jsou originální, nikoliv tedy pouhé kopie. Estetický i informační zážitek umocňují jednak dobové reklamní a propagační filmy, jednak trojrozměrné exponáty, které se váží k uvedeným tematickým celkům. 

Výstava je určena nejen pro zájemce o poštovní historii, ale i širší kulturní a výtvarnou veřejnost, pro níž je československá reklama a design potěšením, inspirací a třeba i uměleckou výzvou. Pro dětské návštěvníky jsou připraveny dětské koutky a po domluvě i dětské dílny vedené zkušenou muzejní lektorkou.

https://www.postovnimuzeum.cz/

https://www.facebook.com/Postovnimuzeum/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Pošta vám dobře slouží. Reklama a design československé pošty