Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Poloostrov Scholastika

4. 6.-19. 7. / Galerie Czechdesign / Design

Do 19.7.2015 bude v galerii Czechdesign, Vojtěšská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Poloostrov Scholastika

Od 4. června bude prostor GALERIE CZECHDESIGN patřit vzdělávací platformě Scholastika, která zde bude prezentovat práce svých studentů vzniklé v letním semestru 2015. Prezentaci pojala jako proplouvání novým teritoriem mezi instalačními ostrovy po hladině vizuální kultury.

OBJEVIT NĚCO NOVÉHO
Objevit něco nového, nepojmenovaný ostrov, je totiž v dnešní době provázanosti téměř nemožné. Objevit se tak dá maximálně poloostrov, skrytý za obrovskou pevninou profesionálních výstupů. Do těchto míst proto směřuje Scholastika svou pozornost, kde hledá nové talenty.
Výstava neprezentuje ani všechny obory, ani všechny studenty. Vybírala však takové zajímavé práce, které staví do vhodných pozic, jež vzájemně propojuje. Výstava počítá i s aktivitou návštěvníka, který nebude jen pasivním divákem. Staví jej do pozice, v níž by měl vnímat nejen svým zrakem, ale i svou představivostí a zkušenostmi.

POLOOSTROV SCHOLASTIKA
Na výstavě se představí studenti z ateliéru produktového designu, ateliéru grafického designu a módního designu.

Výsledky zadání na téma štokrle, ramínko, věšák budou prezentovat studenti z ateliéru Produktového designu, které vznikaly pod vedením vedoucího ateliéru Jana Čapka.

Práce z oblasti grafického designu reflektují užitnou funkci pohlednice, umělecký rozměr a formu plakátu. Studenti ateliér grafického designu jsou vedeni grafiky Janem Klossem a Matějem Činčerou z kreativní skupiny OKOLO.

Ateliér módního designu, pod vedením fashion designérky Alice Klouzkové, pojal svou instalaci jako prezentaci prototypů šatů. V rámci výstavy se představí Lucie Nováková, Jaroslav Vích, Kristina Grishina, Andrea Beranová, Tereza Ctiborová, Lucie Dudová, Vendula Stoklásková, Pavla Zimmermannová, Martina Dvořáková a Thu Trang.

Kurátor: Evžen Šimera a Ondřej Brody

Scholastika je nezávislá vzdělávací platforma, která vznikla v roce 2012 a od té doby se věnuje oborům výtvarného umění a designu. Ateliéry jsou vedeny respektovanými osobnostmi současné české scény, vyučují zde tak například produktový designér Jan Čapek, módní návrhářka Alice Klouzková, teoretik designu Adam Štěch, interiérový designeři Roman Vrtiška a Vladimír Žák nebo duo grafických designerů Matěj Činčera a Jan Kloss. Ateliéry fungují jako otevřené komunikační prostředí, kde se široká veřejnost má možnost setkat s tématy a osobnostmi, které reflektují současnou praxi i teorii designu a umění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Poloostrov Scholastika