Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy podvodních fotografií Michala Černého: Mokré fotky

18. 10.-7. 11. / X-Foto gallery cafe / Fotografie

Do 7.11.2019 bude v X-Foto gallery cafe, Hybernská 24, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá výstava podvodních fotografií Michala Černého: Mokré fotky.

Na výstavě je k vidění přibližně 30 podvodních fotografií jak z našich domácích vod, tak i ze světových moří a oceánů.

Michal Černý, podvodní fotograf

S fotografováním pod vodou začal v roce 2008. Počáteční cíl dokumentovat to, co při potápění viděl, se velmi rychle začal měnit v ambici mít co nejlepší fotografie. Jeho snímky opakovaně uspěly v několika soutěžích podvodních fotografů nejen u nás, ale i v zahraničí.

V Čechách nejčastěji fotí v zatopených lomech, pískovnách, přehradách a řekách. Několikrát do roka se ale snaží vyrazit na nějakou zajímavou výpravu do světových moří a oceánů. Nejraději fotí živočichy žijící volně ve vodě, ale mezi jeho snímky najdete i vraky. Nejoblíbenější fotografickou disciplínou je pro něj makrofotografie, při níž se nejvyhledávanějším cílem jeho objektivu stávají pestrobarevní nahožábří plži.

Zdroj: www.mokrefotky.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy podvodních fotografií Michala Černého: Mokré fotky