Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Podmořský svět

Do 28.3.2016 bude v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá výstava Podmořský svět.

Zakoupením fotografií podpoříte nevidomé spolu se Světluškou Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Výstava 190 velkoformátových fotografií mezinárodního kolektivu fotografů – potapěčů představí kompaktním a výtvarně atraktivním způsobem svět oceánů a moří utajený našemu běžnému pohledu. Dokonale zpracované fotografie na plátně z dílny CEWE color zobrazují nejen žraloky a velké mořské tvory, ale i mikrosvět neuvěřitelných barev skrytých pod mořskou hladinou. Každá fotografie je doplněna vysvětlujícím textem z dílny předního znalce biodiverzity oceánu – Mgr. Martiny Karáskové.

Zajímavostí výstavy je speciální sekce pro děti v 1. patře výstavních prostor, kde jsou menší formáty umístěny ve výšce dětských očí.

Akce je koncipována jako nadační a neziskový projekt – jednotlivé fotografické obrazy budou na konci Výstavy prodány nejvyšší aukční nabídce a veškerý výtěžek věnován Nadačnímu fondu Českého Rozhlasu Světluška.

Mezinárodní autorský kolektiv tvoří 12 amatérských a profesionálních fotografů s dlouhodobou praxí a zkušeností a patřičnou kvalitou fotografie.

Autoři: Kurt Amsler, Laurent Ballesta, Franco Banfi, Pavel Dupal, Henri Eskenazi, Werner Fiedler, Martina Karásková Balzarová, Petr Hůla, Richard Jaroněk, Jiří George Karbus, Aleš Kocourek, Tomáš Kotouč, Bohumír Kračmar, Václav Kříž, Jiří Řezníček, Uwe Schmolke, Lešek Smelík

Svět pod mořem je barevnější než si myslíme.

Výstavu pořádá kolektiv autorů za koordinace Dr. Pavla Dupala, Kurátorka Veronika Souralová.
Akci spolupořádá Nadační fond Českého rozhlasu Světluška
Hlavní partneři: HLM Praha | CEWE Color Další partneři: Tethys | Kasten s.r.o.

www.podmorskysvet.cz



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Podmořský svět