Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy plakátů „ 2018 – Future of Europe “

30. 7.-31. 8. / DOX / Grafický design

Do 31.8.2018 bude v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, přístupná zajímavá výstava plakátů „ 2018 – Future of Europe “.

Mezinárodní výtvarnou soutěž na téma: 2018 – Future of Europe vyhlásila Rada pro mezinárodní vztahy spolu s Ústavu mezinárodních vztahů a Friedrich Ebert Stiftung k výročí 100 let od vzniku Československa. V průběhu večera budou vyhlášeni vítězové této výtvarné soutěže.

Cílem projektu je přispět k debatě o budoucnosti Evropy a umožnit prostor studentům, jejíž názory nejsou tolik slyšet. Studenti vysokých výtvarných a uměleckých škol získali možnost tvůrčím způsobem vyjádřit svůj názor a představu o budoucím směřování Evropy. Výsledná umělecká díla budou podnětem a inspirací pro zahájení veřejné debaty o budoucnosti Evropy.

Soutěže se zúčastnilo 151 studentů z Bosny a Hercegoviny, České Republiky, Estonska, Finska, Francie, Chorvatska, Maďarska, Německa, Rakouska, Řecka a Slovenska.

Záštitu nad projektem převzali:
Tibor Navracsics, eurokomisař pro vzdělávání, kulturu, mládež a sport;
Zastoupení Evropské komise v ČR;
Velvyslanectví České republiky ve Francii

Projekt podpořili:
Západočeská Univerzita v Plzni;
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně;
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem;
Fakulta architektury, ČVUT Praha;
DOX Centrum současného umění;
aug.cz

Projekt finančně podpořili: Ústav mezinárodních vztahů v.v.i.; Zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice; Úřad vlády ČRFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy plakátů „ 2018 – Future of Europe “