Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Piña-Seda – ananasové a hedvábné tkaniny z Filipín

15. 7.-12. 8. / Náprstkovo Muzeum / Design

Do 12.8.2019 bude v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Piña-Seda – ananasové a hedvábné tkaniny z Filipín.

Látka piña (španělsky „ananas“) je díky své jemnosti považována za královnu filipínských textilií, zatímco látka seda (španělsky „hedvábí“) je nepopiratelně nejhladší tkaninou na světě. Kombinací piña a seda vzniká skutečná elegance – jemná a delikátní jako ananasová vlákna a hladká a luxusní jako hedvábí. Na výstavě se návštěvníci s touto tradiční filipínskou tkaninou detailně seznámí. K vidění bude například tkalcovský stav i ukázky různých tkanin, výšivek a několik tradičních oděvů vyrobených ze zmíněných látek.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Piña-Seda – ananasové a hedvábné tkaniny z Filipín