Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Pětky Jaromíra E. Brabence

1. 12.-21. 12. / Divadlo Viola / Malba

Do 21.12.2019 bude ve foyer Divadla Viola, Národní 7, Praha 1, přístupná výstava Pětky Jaromíra E. Brabence. Výstava bude přístupná v pondělí až pátek od 9:30 do 19 hodin, v sobotu od 14 do 19 hodin.

Jaromír E. Brabenec (1934, Horní Počernice) po absolvování reálného gymnázia v Libni a vysokoškolského studia technického směru v roce 1968 odešel do Švédska, kde se vzdělával na Konstfackskolan Stockholm, v experimentální dílně získával praktické zkušenosti s grafickými technikami, zpracováním kovů, smaltem, výrobou ručního papíru atd. Později pedagogicky působil na Tollare Folkhögskola a Accademia di Capri v Itálii. V Brabencově tvorbě se projevuje hravost spojená s konstruktivním cítěním, náhoda s přesným řádem, vzpomínky s jasným vnímáním skutečnosti. Prosazuje se v ní smysl pro vyjádření energií, pro vývoj přírodních procesů, mimořádný cit pro barevné vztahy a volbu materiálů. Umělcovo dílo je zastoupeno v soukromých a veřejných sbírkách doma i v zahraničí, například v Českém muzeu výtvarného umění, Galerii výtvarného umění Ostrava, Moderna Muséet Stockholm či Bennington College v americkém Vermontu.   

Hudba na vernisáži: bratr Jaromíra E. Brabence Vratislav Brabenec, člen legendární kapely The Plastic People of the Universe.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Pětky Jaromíra E. Brabence