Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Pavla Formana: Bald im Wald

14. 10.-8. 11. / Galerie kritiků / Malba

Do 8.11.2015 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná výstava obrazů Pavla Formana: Bald im Wald.

Pavel Forman, narozený v roce 1977 v Bruntále, je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Universität der Künste v Berlíně. Žije v Praze a Berlíně, je hostujícím profesorem v USA a kurátorem galerie Freud§Thal v Bruntále. Jeho tvorba vychází z graffiti, street artu a inspirace současnou pop kulturou. Výrazným způsobem reflektuje a ironizuje spotřební aspekty mediální společnosti, erotiku, pokleslost hororové literatury a béčkových filmů. Svět dětských pohádek se v jeho obrazech mění v noční můru, roztomilá dítka v groteskní příšery, zvířátka v krvelačné bestie. Jde o malířský rukopis, který je nadsázkou komiksů a k poznání na první pohled. Má v sobě jak virtuozitu kresby, tak barevně živou malířskou dynamiku, světelně kontrastní kompozici a sociokritického ducha, jenž je silnou reflexí prostředí, v němž se cítíme spokojeni a nespokojeni zároveň. V roce 2009 byl umělec odměněn na portugalském Bienal de Cerveira Cenou pro umělce do pětatřiceti let.

kurátorka Vlasta Čiháková NoshiroFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Pavla Formana: Bald im Wald