Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Pavel Tigrid. Hlas svobody

Do 31.3.2018 bude v Národním památníku na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3, přístupná v předsálí hrobu neznámého vojína zajímavá výstava Pavel Tigrid. Hlas svobody.

Národní muzeum připravilo ve spolupráci s Národním archivem výstavu o Pavlu Tigridovi u příležitosti 100. výročí jeho narození.

Pavel Tigrid byl významný český novinář, publicista a politik, který byl dvakrát donucen opustit Československo a v exilu prožil většinu svého života. Patřil mezi nejvýraznější představitele československého protikomunistického exilu.

 

Výstava v Národním památníku na Vítkově připomíná Pavla Tigrida nejen prostřednictvím fotografií, ale nabízí také pohled na řadu zajímavých dokumentů, například řidičský průkaz Pavla Tigrida z roku 1936; časopisy Kulturní zápisník a Review 43, které vydával za války v Londýně; průkaz pro akreditované novináře pro britskou, francouzskou a americkou okupační zónu v Německu, díky němuž mohl Pavel Tigrid odjet na reportážní cestu po britské zóně v únoru 1948 a unikl tak zatčení; řidičské oprávnění vydané Rádiem Svobodná Evropa v roce 1949 a náhradní řidičský průkaz vydaný ve státě New York v roce 1952. Návštěvník si může na výstavě přečíst některá čísla časopisu Svědectví a zhlédnout rozhovor Petra Kotyka s Pavlem Tigridem z 90. let.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Pavel Tigrid. Hlas svobody