Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Patrika Pelikána: Skluz

11. 4.-13. 6. / Galerie Mimochodem / Instalace

Do 13.6.2018 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra výstava Patrika Pelikána: Skluz.

Patrik Pelikán (1987) absolvoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech Jitky Svobodové, Jiřího Petrboka a Vladimíra Kokolii. O své tvorbě tvrdí: „Kreslím a kresbou chci udělat místo. Ani ne proto, aby se zaplnilo, ale aby se do něj dalo podívat. Podložkou je nejčastěji zeď, prostředkem maltoviny a pohonem chuť do podložky vstoupit.“ Je členem hudebních uskupení z okruhu hudebního vydavatelství KLaNGundKRaCH.

Mladý výtvarník je autorem obrazů, objektů a uměleckých intervencí, které částečně tvoří pro galerie jako neopakovatelné site-specific akce. Paralelně se věnuje také uměleckým zásahům do veřejného prostoru. Když procházíte okolo jeho projektu, možná si na první pohled nevšimnete, že se jedná o umělecké dílo. Místo plátna a barev autor často používá cementovou stěrku, štuk a další stavební materiál. Jeho cílem je znejistět diváka – nachází se za domnělou zdí něco dalšího? Jedná s o vandalismus, chybu, nebo umělecký záměr?

V podobném duchu připravil svoji nejnovější výstavu Skluz pro Galerii Mimochodem, která se nachází v podchodu do stanice metra B Karlovo náměstí ze Zítkových sadů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Patrika Pelikána: Skluz