Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem

Do 31.12.2017 bude v Národním zemědělském muzeu, Kostelní 44, Praha 7, přístupná krásná výstava Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem. Všechny fotky z výstavy: Petr.

Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem je výstavou obdivu, vzpomínek a inspirace. Prostřednictvím vystavených exponátů a panelů se vám představí mnohaletá práce časopisu ABC, který si v tomto roce připomíná 60 let svého vydávání. 1. číslo vyšlo 22. ledna 1957.

Společně se sběrateli a modeláři se podařilo sestavit expozici, ve které, kromě řady krásně slepených modelů, uvidíme i další dnes již vzácné předměty pro ABC tak typické – vkládané přílohy. Dalším oslavencem je časopis Sluníčko. Být 50 let na výsluní prvních dětských čtenářů je jistě důvod pro představení si historie i tohoto časopisu. A to opět především díky vystřihovánkám. A co by to bylo za výstavu v zemědělském muzeu, abychom se nepodívali na traktor, kombajn nebo větrný mlýn. Oblíbené téma autorů vystřihovánek a modelářů nemůže chybět, a tak se návštěvníci mohou přesvědčit o pravdivosti tvrzení o zlatých českých ručičkách díky sbírce miniatur mlýnů, selských statků, moderních i historických traktorů a kombajnů, ale i např. malebných figurek domácích zvířat.

Více informací: www.abicko.cz

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem