Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Organická architektura architekta Oldřicha Hozmana

Do 15.2.2018 bude v Galerii Josefa Adamce – Obci křesťanů v ČR, Na Špejcharu 3, Praha 7 (nedaleko metra Hradčanská), přístupná velmi zajímavá výstava Organická architektura architekta Oldřicha Hozmana.

Akad. arch. Oldřich Hozman vystavuje své práce o organické architektuře doplněné volnou goetheanistickou tvorbou (kresby, malby, plastika).

Vystaveny jsou plastiky, kresby i malby a některé ukázky realizovaných projektů organické architektury (Camphill a waldorfské školy a školky).

Otevřeno je vždy ve
čtvrtek 16.00-19.00
a neděli 12.00-15.00
a autor je obvykle přítomen a ochoten návštěvníky výstavou provést.

Výstava potrvá do 15. února 2018 a v ten den bude v 18.00 zakončena přednáškou autora na téma: Organická architektura a její význam při utváření školního prostředí a architektury pro děti.

akad. arch. Oldřich Hozman

Narodil se v roce 1964 v Praze, kde absolvoval design nábytku a interierů na Střední uměleckoprůmyslové škole a následně architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. V roce 1989 pobýval v Helsinkách na stáži na University of Industrial Arts, od té doby působí jako architekt. Od roku 1993 provozuje vlastní architektonické Studio ARC a věnuje se nejen oblasti architektury, ale i designu nábytku a interiérům.

Ve své tvorbě pracuje se zásadami celostního pohledu na člověka a prostředí, v němž žije. O celostní architektuře také přednáší. Zajímá se o učení feng-šuej a zdravý životní styl.

Kromě rodinných domů v minulosti pracoval i na hotelu El Palol ve Španělsku, waldorfských školách nebo zahradní a vnitřní restauraci Babiččina zahrada a Centru tělesné terapie v Průhonicích nebo na projektu Domu osobního rozvoje Maitrea s vegetariánskou restaurací v Praze 1.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/oldrich-hozman-architekt-lide-ceska-d6q-/lide-ceska.aspx?c=A170910_140659_lide-ceska_amu

……..

Více na www.gja.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Organická architektura architekta Oldřicha Hozmana