Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Oldřich Plíva

Do 5. 6. 2022 je v malém výstavním sále v novém vstupním atriu Uměleckoprůmyslového musea, 17.listopadu 2, Praha 1, přístupná krásná výstava Oldřich Plíva.

Koncepce: Oldřich Palata
Grafický design: Eva Koktová

Oldřich Plíva má za sebou dlouhou řadu let poctivé tvůrčí práce. Na své umělecké cestě dosáhl řady pozoruhodných výsledků při sochařském zpracování rozmanitých materiálů, ale nejblíže měl vždy ke sklu. Jeho plastiky jsou zastoupeny v mnoha prestižních institucích po celém světě. Na komorní výstavě ve foyer UPM tuto polohu tvorby zastupují dokumentační fotografie a plastika Prodáno ze sbírek UPM.

Zásadní část vystavené kolekce se však programově soustředí na podstatně komornější segment autorových prací. Tyto drobné objekty jsou skvělými exponáty různých výstav, stejně tak ale mohou být přitažlivým obohacením domácího i pracovního prostředí jako originální sochařská díla, která svými tvary vyvolávají touhu se dotknout jich a prostřednictvím bezprostředního kontaktu se pokusit proniknout k jejich tajemné atmosféře.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Oldřich Plíva