Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Odnikud – Linda Glanc – obrazy a Lukáš Prokůpek – videoinstalace

21. 4.-30. 5. / REC•esse / Malba

Do 30. 5. 2022 bude v příjemné galerii a kavárně REC.esse, Břevnovská 212/1, Praha 6, přístupná zajímavá výstava obrazů Lindy Glanc, doplněná o velkoformátovou videoprojekci Lukáše Prokůpka.

„Když se koukám na nebe, někdy se mi chce krásou umřít”

Linda Glanc (*1985) o sobě říká, že tvoří “transcendentní trochukýč”. Inspiraci čerpá z dětství. Vyrůstala na úpatí Českého Středohoří, jehož charakteristická krajina ovlivnila její tvorbu. Na plátně se s divákem dělí o nostalgii a touhu, prolínání života a smrti a směs slovy těžko vystižitelných pocitů a vzplanutí. Pere se s nezachytitelností prchavých okamžiků, které posouvají její tvorbu kupředu. Absolvovala SUPŠ a studovala dějiny umění na KTF, malování se věnuje celoživotně.”

IG: @lindaglancFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Odnikud – Linda Glanc – obrazy a Lukáš Prokůpek – videoinstalace