Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Vladimír Dvořák 70

26. 4.-10. 5. / Galerie P+P Kobylka / Malba

Do 10.5.2018 bude v Galerii P+P Kobylka, Buštěhradská 29, Praha 6, přístupná výstava obrazů Vladimír Dvořák 70.

Text Soni Šálkové o autorovi:

Abstraktní plátna Vladimíra Dvořáka zaujmou kompozicí i zářivou barevností. Výtvarně nadaný grafik a fotograf se věnuje abstraktní malbě ve svém volném čase. Je to jeho celoživotní koníček, který zůstává neměnný, i když jeho profesní dráha je velmi pestrá. V průběhu let vystřídal různá zaměstnání od fázaře ve studiu kreslených filmů Bratři v triku, divadelního fotografa, reklamního grafika nebo správce budov.
Při pohledu na Dvořákova abstraktní plátna zaujme jejich pozitivní náboj a světlo, které z nich vychází. Umělec mistrně ovládá práci s barvami, které nanáší v silné vrstvě na plasticky zvlněný podklad. Výsledek vytváří živelný a současně velmi výtvarný a harmonický celek. Dvořák své abstrakce záměrně nijak nenazývá a jejich výklad ponechává zcela na divákovi. Nejsou to rutinní líbivé kompozice, které slouží jako bytové doplňky.
K těmto obrazům jednoduše musíte mít vztah a vidět za nimi jejich autora,
který do nich vložil svou energii i své pocity, které tahle razantní plátna pak přenášejí na člověka a podle situace ho nabíjí nebo uklidňují.

Soňa Šálková

portfolioFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Vladimír Dvořák 70