Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů – Vladek Brabenec

Do 18.12.2016 bude v uměleckém klubu a mapovém centru Žižkovšiška, Bořivojova 67, Praha 3, přístupná výstava obrazů Vladka Brabence.

„Na procházce lesem léčím svá slova. V kruhu se potácím. A znova. Oslněn svící sosen se navracím v rozvlněné stromy. Krokem krájím okraje mých krajin. Já, ty a stromy. Jsem udiven životem, rochním se v obrazech a štětcem vyzbrojen dávám se do boje. Na mrazu myšlenky, led je však přetenký… I samota osamí. Slévá se v obraz, vzápětí oněmí. Jen kamsi zavlečen, zpátky se navracím, přesvědčen o lecčems,  k braveným nuancím. Do hola svlečen obrazy krvácím.“

V Žižkovšiška vystavuje Vladek Brabenec svoje nové obrazy. Zápas se světlem, barvami, hmotou a pohybem rozehrává na svých ohromných plátnech bez velkých skrupulí. Jeho gestika a expresivní výraz propůjčuje obrazům život aspoň na okamžik jeho pozorovatelů. A Žižkovšiškovské černé zdi jsou na ně připraveny.

I přes svojí roztržitost, či zasněnost tenhle krotitel slov není v uměleckých vodách poprvé. Od roku 1997 patří do umělecké skupiny Hnutý, která se ve svém programu soustřeďuje na prostý význam termínu „tvorba“- pohybu mezi vědomím a štětcem. Vystavoval na několika společných i solo výstavách. Ve své tvorbě nezůstal jen u obrazů a vyřezávaných soch, které vystavuje i v Žižkovšiška, je také písničkář s kytarou, věčně drží bonga, hraje v improvizovaném divadle Ptáček ubožáček, atd.

Vladek Brabenec
*1968

1996 – Divus umělecký klub, vlakové nádraží Vysočany, Praha

1997 – Jazz club Železná, Praha

1999 – Nove4 Gallery, hrad Choltice

2000 – Kulturní centrum Dobříš

2001 – Facette e. V. Dresdner Kunstpädagogik für Jugend und Familie, Drážďany

2002 – Kulturní centrum ŘehloviceFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů – Vladek Brabenec