Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Věry Krumphanzlové

3. 8.-16. 8. / Vrtbovská zahrada / Malba

Do 16.8.2015 bude ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, přístupná výstava obrazů Věry Krumphanzlové.

Věra Krumphanzlová
akademická malířka
členka Unie výtvarných umělců
Narozena v Praze.

Na přelomu 70. let vystudovala v Železném Brodě Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou (SUPŠS) a v Praze Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP). Studovala kaligrafii (nauka o písmu) a sumii (nauka o japonské tušové malbě) na Japonské ambasádě a v Japanologické společnosti v Praze.
Podílela se na česko-francouzském celovečerním kresleném filmu „Divoká planeta“, pracovala v rozhlase, v televizi (Malé televizní kabarety, Zpívánky, Studia mladých…) jako výtvarná redaktorka a kmenová ilustrátorka několika deníků a časopisů (např. Sluníčko, ABC, Ohníček, Lidová demokracie, Naše rodina, Mladá fronta), ilustrovala cca 30 knih a učebnic (Fortuna, Státní pedagogické nakladatelství, Sinus, Albatros, Portál. Bílý slon, Melantrich, Nava atd.), navrhla přes 100 obalů na CD a MC (Suprapon, Bonton, Audiostory), loga, plakáty (Albatros, Filmové studio Barrandov, atp…)
V roce 1996 – 2000 pracovala jako kurátorka a vedoucí galerie Chodovská tvrze v Praze, kde se podílela na realizaci cca 80.výstav významých českých i zahraničních umělců, inspirovala a realizovala mnoho kulturních projektů (Křižíkovy pavilony – Pohádka, Chodovská tvrz – Romské etnikum v kultuře, Jak se dívat na obrazy, atd…)
V letech 2000 – 2008 jako architekt, manager a autor mnoha výstavních projektů pro Magistrát hl. m. Prahy, pro Ministerstvo školství ČR(např.Schola pragensis) a Dům národnostních menšin(Etnika v kultuře), Portheimka (Prolínání 1, Prolínání 2), KK Poštovka (cca 40 výstav současného umění).
V roce 1999 získala mezinárodní ocenění za grafickou tvorbu a absolvovala měsíční stáž ve Francii.
Koncem roku 2009 získala nadační stipendium a absovovala měsíční stáž v atelieru francouzského malíře Jeana Miotte v Provence (Pignans). V srpnu roku 2010 absolvovala v Polsku III. SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH CZARNY PIEC 2010. Realizovala cca 150 samostatných výstav.
Galerie, muzea a soukromé sbírky mají ve svém majetku její grafickou tvorbu (litografie, suchá jehla, serigrafie) a malířskou tvorbu (olejomalba, pastel, akryl): (nejvýznamější*) *(Německo) Berlín, Mnichov, Cham, Furth im Wald, Regensburg, *Praha (Národní galerie, Komerční banka, mnohá muzea v ČR), *(Holandsko) Amsterodam, Haarlem, *(USA) New York, *(Velká Británie) Oxford, *(Japonsko) Nagasaki, Tokio, *(Francie) Nancy, Paříž, *(Itálie) Arezzo, *(Švýcarsko) Ženeva …..
Ocenění: 1980 – Čs. Spisovatel Praha – zvláštní cena za ilustrace (Jakub Arbes – Romaneto), 1988 – Ex libris – Nancy Francie – zvláštní cena, 1998 – 2. cena Arezzo – Itálie – drobná grafika, Nagasaki – Japonsko – světová grafika, 1999 galerie Dorothea – SNR – grafika, od roku 1999 – 2009 pravidelná účast na výběrové mezinárodní výstavě Nejlepší grafika roku.
Žije a pracuje v Praze.

www.krumphanzlova.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Věry Krumphanzlové