Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Václava Frolíka a Františka Koudelky ze skupiny Brány

Do 22.9.2017 bude ve Výstavní síni Antonína Navrátila, Nové sdružení, Husinecká 8, Praha 3, přístupná výstava obrazů  Václava Frolíka a Františka Koudelky ze skupiny Brány. Otevřeno Út – Čt 15 – 18. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výtvarnou skupinu Brány tvoří dva malíři, Václav Frolík a František Koudelka, spolu se sochařem Vladimírem Moutelíkem a grafikem Oldřichem Jelenem.

František Koudelka

Narozen 12. 8. 1945 v Ptení u Prostějova,
školen u akad. mal. Františka Nedvěda,
akad. soch. Vratislava Plačka a akad. mal. Jiřího Eislera v Praze.
Od roku 1995 člen výtvarné skupiny Brány.

Akademický malíř Václav Frolík /nar. 1946 Kladno/

ilustrátor, malíř

Přední malíř Václav Frolík absolvoval Lidovou konzervatoř (1972) a soukromé studium u ak. malíře L. Jelínka a konzultace u prof. K. Součka a J. Smetany.

Spoluzakladatel výtvarných skupin Atelier 1974 a Brány. Jeho tvorba zpočátku ovlivněna krajinou jižních Čech a Českého středohoří. Později se orientoval na zachycení všedního života člověka. V následném období se zaměřil na figurální kompozice a jeho tvorbu inspiroval jazz.

Vytvořil řadu ilustrací pro časopis Playboy, Transitions, Penthouse.

Své práce vystavoval na mnoha místech republiky a v zahraničí Německo , Rakousko a td. Aukční síň Phillips Son and Neale Londýn, galerie The art Movement Londýn, Parnas Brno , Výtvarný projekt k 150 výročí narození Sikmunda Freuda, Salon Praha Průmyslový palác atd. Ilustrace – vydání Česká jazzová společnost, Svaz autorů a interpretů, Jedenáct jazzových osmiček a td.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Václava Frolíka a Františka Koudelky ze skupiny Brány