Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Němce: Drž hubu, miláčku!

25. 11.-1. 2. / korpus. - klub, galerie / Malba

Do 1.2.2017 bude v klubu Korpus., Husitská 23, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Tomáše Němce: Drž hubu, miláčku!

Gauč, bílé prostěradlo, květiny… sněděné toasty, oříšky, čipsy… Vypité víno, vykouřené cigarety, sledování filmů, mluvení, ticho, mluvení, ticho… smích, nahota, ostré světlo, malování do ranních hodin, mravenci v nohou, nová intimita a k tomu pořád hlučný laptop, vůně čaje, fialová barva, vůně ředidla… nového ředidla!

Od květin k aktům!

Obrazy Tomáše Němce se v poslední době soustředí více na mužský akt, kdy Tomáš vystavované obrazy maluje podle reálného obrazu a nepoužívá k malbě fotografie. Moment mezi živým objektem a malířem vytváří autentický obraz – intimní zpověď, který je charakteristický svým expresivním rukopisem a romantickým duchem.
Čůrající chlapci, svlečení muži na gauči, intimní detaily těl a jasnější barvy s jeho vlastním rukopisem podle kterého Tomáše vždy rozeznáme od ostatních malířů, mají jedno společné, dovolují divácky nahlížet do intimity mladého umělce.

Tomáš Němec (*1986) je jeden z nejtalentovanějších současných malířů nejmladší generace. Absolvent AVU z roku 2012 je jeden z nejčitelnějších a nejvýraznějších představitelů silné rittsteinovské školy intenzivního expresivního realismu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Němce: Drž hubu, miláčku!