Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Jetely: Prohnilý světec

Do 30.9.2018 bude v eventové industriální hale Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Tomáše Jetely: Prohnilý světec.  (otevřeno vždy středa až sobota)

Tomáš Jetela, absolvent pražské AVU z roku 2011 (ateliér Michaela Rittsteina) je vedle Lubomíra Typlta či Jakuba Janovského jeden z nejzajímavějších současných českých figurativních malířů. Jeho malířský styl vychází z malířského odkazu Egona Schieleho, Oskara Kokoschky či Francise Bacona, který svým osobitým způsobem rozvíjí, když znázorňuje expresivní anonymní postavy a charaktery ve vypjatých emocionálních momentech anebo slavné osobnosti globální pop kultury.

Člověk v Jetelově případě netvoří jen oblíbený námět obrazů, je to pro něj téma v tom nejryzejším slova smyslu, tak jak ho přináší především romantická tradice a je tak významným klíčem k interpretaci jeho tvorby. Tomáš Jetela si během doby vytvořil specifický formální projev založený na svobodné kombinaci malby, kresby a koláže. Malba propojená s kresebnou linearitou a výstřižky z knih či časopisů je východiskem jeho současného vizuálního rukopisu. Ten se do značné míry stal nejen spolehlivým Jetelovým identifikačním znamením, ale – jakkoli je jeho způsob práce založen na intuitivnosti – umožňuje mu zároveň kreativně využívat odlišné kvality jednotlivých médií k tomu, aby posílil emotivní stránku obrazů, naznačil nečekaný kontext nebo zdůraznil těžiště svých kompozic.

Tomáš Jetela na výstavě představí své nejnovější obrazy, které vznikly v jeho současném pražském ateliéru.

Kurátor výstavy: Petr Hájek
Text: Petr Hájek (s využitím textu Radka Wohlmutha)
Grafika pozvánky: Marek Šilpoch

Hudba na vernisáži: Inxec (UK)

Výstavu pořádá The Chemistry GalleryFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Jetely: Prohnilý světec